قیمت ساندویچ پانل ایکس پی اس(Xps)

قیمت ساندویچ پانل ایکس پی اس(Xps)

قیمت ساندویچ پانل ایکس پی اس(Xps)

ساندویچ پانل متشکل از ترکیب سه لایه می باشد ، بطوری که یک لایه فوم عایق بین دو لایه ورق از جنس آلوزینک ، گالوانیزه و یا آلومینیوم به صورت تزریقی قرار می گیرد .

به فوم تزریقی که بین ورق ها قرار می گیرد ، عایق ساندویچ پانل گفته می شود . این عایق می تواند از جنس های گوناگون باشد از جمله : فوم عایق پلی یورتان ، فوم عایق گالوانیزه ، فوم عایق پشم سنگ یا rock wool، فوم عایق پلی استایرن ویا فوم عایق ایکس پی اس ، که در ادامه به بررسی ویژگی های این فوم و همچنین قیمت ساندویچ پانل ایکس پی اس(Xps) می پردازیم .

ساندویچ پانل ایکس پی اس(Xps) نیز مانند دیگر انواع ساندویچ پانل ها ، برای کاربردهای گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد .از جمله موارد استفاده از این ساندویچ پانل می توان به استفاده از ساندویچ پانل ایکس پی اس در ساخت انواع سوله ها و ساختمان های ثابت و متحرک ، انواع کانکس های ثابت و متحرک ، اتاق حمل بار و کانتینرهای حمل و نقل ، انبار و … اشاره کرد .

این ساندویچ پانل نیز چون دیگر انواع ساندویچ پانل ها از تزریق فوم ما بین دو لایه ورق تولید می گردد .

اسم ساندویچ پانل ایکس پی اس(Xps)  مخفف شده واژه Extrude Polystyrene  به معنی پلی استایرن کشیده شده می باشد . منظور از اصطلاح  <کشیده شده >  این است که این نوع فوم به شکل یک صفحه تخت کشیده شده است .

قابل ذکر است که ساندویچ پانل ایکس پی اس مناسب کارهای حجیم نمی باشد اما جالب است که بدانید این ویژگی به عنوان نقطه ضعف آن به حساب نمی آید بلکه یک نقطه قوت برای این نوع ساندویچ پانل به شمار می رود .

ساندویچ پانل ایکس پی اس نیز همچون ساندویچ پانل پلی یورتان از چگالی و پیوند ملکولی بالایی برخوردار می باشد .

این نوع از ساندویچ پانل با وجود اینکه از لحاظ کیفی با ساندویچ پانل پلی یورتان اختلاف زیادی ندارد اما قیمت ساندویچ پانل ایکس پی اس(Xps) از پلی یورتان کمتر بوده و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر می باشد .

مجتمع صنعتی ماموت با تولید انواع ساندویچ پانل های با کیفیت بازار کشور را در زمینه تولید و اجرای ساندویچ پانل در دست گرفته است .

جهت اطلاع دقیق از مشخصات فنی و قیمت ساندویچ پانل ایکس پی اس(Xps) و دریافت پیش فاکتور با کارشناسان ما تماس بگیرید .