ساندویچ پانل چیست؟

ساندویچ پانل ها سازه های پیش ساخته ای هستند که می توان از آن ها برای ساخت دیوار ها و سقف های پیش ساخته استفاده کرد. به طوری که ساندویچ پانل ها به صورت سفارشی توسط مشتری در طرح و رنگ و نوع مورد نظر سفارش داده می شود و در کارخانه به صورت سفارشی تولید می شود.

سوالی که اکثر مردم با آن روبرو هستند همین سوال است ، زیرا با اینکه ساندویچ پانل خیلی وقت است که وارد ایران شده است ، اما هنوز این سازه های پیش ساخته برای همگان شناخته شده نیست و نیاز است که این ساندویچ پانل را بهتر بشناسند تا با درک خواص و فواید آن ها بتوانند مصالح ساختمانی مدرن را با مصالح ساختمانی سنتی و قدیمی جایگزین کنند.

ساندویچ پانل ها انواع مختلفی دارند و این انواع نشات گرفته از نوع کاربری و اقلیم مورد نظر برای ساندویچ پانل است که باعث می شود سه لایه ساندویچ پانل هر کدام مواد اولیه خاص کاربری و اقلیم خود را داشته باشند.

ساندویچ پانل چیست ؟

به طور مثال ساندویچ پانل با ورق آلوزینک ساندویچ پانلی است که برای ساخت سازه هایی که در معرض رطوبت زیادی هستند مثل سازه های پیش ساخته در شمال کشور استفاده می شوند زیرا این ورق آلوزینک ضد زنگ است و حتی در صورت خم وخط و خش نیز زنگ نمیزند.

یا هسته ساندویچ پانل که در بین دو لایه ورق قرار دارد می تواند از جنس پلی یورتان باشد که در این صورت این هسته در مقابل سرما و گرما شدید ، رطوبت و حرارت و … بسیار مقاوم است به طوری که به آن لقب ساندویچ پانل دیرسوز را داده اند.

در همه انواع ساندویچ پانل که به طور کامل آن ها را در لینک های مربوطه توضیح داده ایم ، در هر موقعیت و با هر شرایطی ساندویچ پانل قیمتی خاص خود را خواهد داشت که با توجه به مواردی که در پست قیمت ساندویچ پانل به چه عواملی بستگی دارد و سایر پست های مربوطه به آن بیشتر اشاره خواهیم کرد.