قیمت ساندویچ پانل به چه عواملی بستگی دارد؟

ساندویچ پانل ها در سه لایه وجود دارند ، لایه های بیرونی ساندویچ پانل که به لایه پشتی و جلویی معروف هستند و عمده دلیل استفاده از این دو لایه ساندویچ پانل محافظت هسته یا لایه میانی ساندویچ پانل است .

لایه های ساندویچ پانل در انواع مختلفی قابل استفاده هستند که این انواع لایه ها هر کدام قیمت خود را دارند و نوع آن ها نیز با توجه به کاربری ، اقلیم ، شرایط ، سلیقه و بودجه مشتری تعیین می شوند. به طور مثال لایه میانی ساندویچ پانل و همان هسته ساندویچ پانل را می توان در انواع ذیل تولید کرد :

  • هسته ساندویچ پانل از جنس فوم تزریقی پلی یورتان که این فوم تا ۱۰۰۰ درجه غیر قلبل اشتعال می باشد و تغییر شکل نمی دهد که به همین دلیل اصطلاحا به آن ساندویچ پانل دیر سوز می گویند.
  • هسته ساندوبچ پانل از جنس فوم تزریقی پلی استایرن که این فوم را می توان برای انواع ساندویچ پانل به طوری که به صورت ضد زلزله ، مقاوم در برابر رطوبت ، حرارت ، سرما و گرما می باشد،استفاده کرد.
  • هسته از جنس فوم تزریقی XPS که این فوم به صورت فشرده و بسیار نازک نیز در بازار موجود و قابل استفاده می باشد و می توان این فوم را در انواع ساندویچ پانل که در آن ها ضخامت کم بسیار اهمیت دارد استفاده کرد.
  • پشم شیشه که این الیاف از الیاف گران قیمت ولی قابل بازیافت و برگشت به طبیعت است ، به طوری که می توانیم الیاف فوق را همگام با محیط زیست دانست.
  • الیاف پشم سنگ که وقتی برای ساخت هسته ساندویچ پانل از آن استفاده می شود ، آن را میتوان از سنگ های آتش فشانی آذرین تهیه کرد که این هسته نسوز می باشد و حشرات به داخل آن نفوذ نمی کنند.

قیمت ساندویچ پانل ها همان طور که گفته شد با توجه له انواع مختلف لایه ها و طرح و اندازه ها در نظر گرفته می شود.